Kedilerin Sahiplerini 10 Komik Uyandırma Yolu
Kedilerin Sahiplerini 10 Komik Uyandırma Yolu
27 Şubat 2017

Bir kediyi hayatınıza misafir ettiğiniz zaman, bu sevimli yaratıkların evinize nasıl bir yaşama sevinci getireceğini asla bilemezsiniz. Yaptıkları komik şeylerle sonsuza kadar eğleneceksiniz, ama çok zeki olduklarını da aklınızda tutun- ne istediklerini ve bunu nasıl elde edeceklerini kesinlikle bilirler. Bu durum kediler evcil hayvan sahiplerini uyandırdıklarında özellikle geçerlidir.

Diğer şeylerin bir yana, sizi yatağınızdan çıkarmaya gelince hiçbir şey onu durduramaz. İster gece geç saatte olsun isterse sabahın erinde, uykunuzu bölmek için bu on komik yoldan birini veya daha fazlasını kullanabilir.

1. Yorganı Tırmalayıp Çekiştirmek

Kediniz yumuşak şilteler, pelüş battaniyeler ve kabarık yastıklarla donatılmış sevimli, sıcak bir yatağı çok sever… Ta ki kediniz uyanmaya hazır olana kadar. Bu noktada o kuş tüyü yorganı kavrayıp yataktan çekiştirecek, pençelerini örtülerin üstünde keskinleştirecektir. Çoğu zaman kediniz bunu yatağın tamamına sahip olmak veya kalkıp kahvaltınızı hazırlamanız için yapar.

2. Yüksek Sesle Miyavlamak

Bu kitabın en eski hilelerinden biridir ve sizi yataktan kaldıracağı kesindir (o da bunu bilir). Kedilerin anlamları değişen farklı miyavlama çeşitleri vardır ve en küçük bir kedi yavrusu bile kendi insanını mama, eğlence veya yorganın altındaki sıcak yeriniz için uyandırma gücüyle donanmıştır. Uyanıkken sevimli olabilir ama uyumaya çalışıyorsanız bu kazanamayacağınız bir savaştır.

3. Yüzünüze Pati Atmak

Kedinin bir evcil hayvan ebeveynini uyandırmak için kullandığı zaman testinden geçmiş bir başka yöntem siz uyurken yüzünüzü patilemektir. Kediler tipik olarak nazik ama ısrarlı patiler kullanır ve küçük bir pati siz gözünüzü açana kadar basit bir neden yüzünden en derin uyuyan kimseleri bile uyandırabilir.

4. Saçınızı Çiğnemek ve Çekiştirmek

Bazen, sahiplerini uyandırmak isteyen kediler bir şeyi sahiden istiyorlarsa daha alışılmadık yöntemlere başvurmalıdır. Tüylü aile üyenizin tıpkı avını yakaladığı zamanki gibi çekiştirebileceği uzun saçlarınız varsa bu süper etkili bir hiledir.

5. Bacaklarınızı Yoğurmak

Kedilerin kişisel sınırları yoktur (yani bir yabancı fazla yaklaştığında kendi saklanma yerlerine geri çekilene kadar). Bacaklarınızı veya hatta canı isterse midenizi yoğurarak vücudunuzun üstünde bir aşağıya bir yukarıya yürüyebilirler. Ama bu tatlı bir jesttir; kediler bunu kendilerini rahatlatmak için yaparlar, ama buna durmadan dolaşma ve/veya dinmek bilmez miyavlamalar ekleniyorsa, The Old Farmer's Almanac kitabına göre, muhtemelen bir şeyler istiyordur.

6. Ayak Parmaklarınızla Oynamak

Bu tam olarak ısırma sayılmaz, ama ayak parmaklarınız ve ayaklarınız üzerindeki çimdikler sizi rüyalar aleminden uyandıracak ve huzursuz arkadaşınızın ihtiyaçlarını karşılamaya yöneltecek kadar rahatsızlık verebilir. Oyunbaz ama nazik ısırıklar işini ciddiye aldığını ve hayır cevabını kabul etmeyeceğini gösterir.

7. Eşyaları Yere Atmak

Siz her şeyi çivilemedikçe, bu sürekli olarak yeniden ve yeniden yapacağı bir hamledir. Neden? Çünkü işe yarar. İster kitap, ister kalem, ister uzaktan kumanda, kediniz bulup yere atacaktır. Sizse evin neresinde yere düşerse düşsün bunu duyarsınız. Amma haince diye düşünebilirsiniz. Ama o dikkatinizi çekmeyi başardı ve görev tamamlandı.

8. Elektrik Kablolarına Vurmak

Komodininizi veya şifonyerinizi her türlü potansiyel tehlikeden temizlediğiniz için kendinizle gurur duyuyor olabilirsiniz, ama kedicik bundan etkilenmez. Kediniz, uykunuzun REM evresini sona erdirmenin bir yolunu bulabilir ve bulacaktır. Saatin veya gece lambasının kablosunu duvara vuran kedinizin durmak bilmez tap tap tap sesleri? Gündüz biraz daha zararsız bir ses olabilir, ama uyumaya çalışırken sizi delirteceği kesindir.

9. Oyuncak Hayvanları Yatağınıza Taşımak

Kediciğiniz doğuştan avcıdır ve bu güdüsü muhtemelen uyuyacağınız birkaç saat daha kalmışken tam şafakta canlanıverir. "Avını" size getirmek için acil bir ihtiyaç hisseder ve sizin için yapmış olduğu bu taşıma işi için alkış almak için sizi uyandırana kadar bağırır.

10. Gözünüze Dik Dik Bakmak

Gece kuşu ev sakininizin bir başka benzersiz alışkanlığı da, herhangi bir görünür neden yokken, ileriye doğru, boş boş bakmaktır. Gözlerinizi açtığınızda kediciğinizin yüzünüzün birkaç santim uzağında oturup yüzünüze lazer keskinliğinde baktığını görmek çok da hoş bir şey değildir. Ne kadar süredir sizi izliyor olabilir? En iyisi soru sormayı bırakıp hemen yataktan kalkmalı...

Kedilerin sizi uyandırmak için yaptığı komik şeyler gecenin yarısında her zaman eğlendirici olmayabilir, ama tüylü aile üyenizin zekice ve yaratıcı yöntemleri onun sahibi için ne duygu ve düşüncelerle dolu olduğunu göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.